Kysucké fantasy

10.01.2018 08:03

Fantasy literatúra sa v poslednom období teší u ľudí čoraz väčšiemu záujmu. Začalo to Pánom prsteňov, pokračovalo Harrym Potterom a v súčasnosti sú v obľube Hry o tróny. Nesmieme zabúdať na to, že aj na Slovensku máme spisovateľov, ktorí sú úspešní v tomto žánri. Najznámejším menom v oblasti slovenskej fantasy literatúry je nepochybne Juraj Červenák, ale ani mená ako Dušan Fabian, či Alexandra Pavelková nie sú slovenským čitateľom úplne neznáme.
Týmto by sme našim čitateľom radi dali do pozornosti aj meno Andrej Kollárik, ktorý žije v Kysuckom Novom Meste a v mestskej knižnici si môžete prečítať jeho prvotinu s názvom Nezorné polia. Ide o prvý diel z pripravovanej série o ľuďoch so schopnosťou stať sa neviditeľnými. Kniha je neveľká rozsahom, ale od úplného začiatku dokáže človeka vtiahnuť do deja. Zaujímavosťou sú pasáže, kde sa dozviete viac o živote vo fiktívnom svete, ktorý Andrej Kollárik vytvoril. Ak chcete podporiť rodáka z Kysúc v ďalšom písaní, radi Vás privítame v mestskej knižnici, kde si jeho knihu môžete požičať.