Aktuality

Kto získa odmenu?

Počas leta si knižnica pripravila pre svojich stálych i nových čitateľov zaujímavé súťaže. V prílohe vám prinášame zoznam výhercov jednotlivých detských i dospelých súťaží. Srdečne blahoželáme.

Čítať ďalej…

rok

Rok Juraja Thurzu

V Žilinskom kraji si pripomíname regionálnu osobnosť Juraja Thurzu. V septembri je výročie jeho narodenia a v decembri okrúhle 400. výročie úmrtia.

Čítať ďalej…

Povesti Slovenska - spoznajte projekt a zapojte sa

Mgr. Zuzana Zuzčáková Gacíková je doktorandkou na Katedre mediamatiky a kultúrneho dedičstva, Fakulta humanitných vied, Žilinská univerzita v Žiline. Problematikou, ktorou sa zaoberá vo svojej dizertačnej práci sú povesti nie len Kysúc, ale aj celého Slovenska. 

Čítať ďalej…

Najlepšie veci sú zadarmo

Čítanie, knihy a s tým spojené aktivity knižnice musia nasadiť všetky tajné tromfy v konkurenčnom boji s ostatnými výdobytkami masovej komunikácie: internetom, televíziou, tabletmi a počítačmi, aby bolo nepriaznivé skóre vyvážené. Vytváranie konkurenčného prostredia elektronickým médiám je nevyhnutné. Keby knižnice vzdali svoj boj, mohlo by sa stať, že niektoré deti by vôbec nepochopili, aké je čítanie pre ich život dôležité.

Čítať ďalej…

Nová letná súťaž - projekt Lentilkovanie

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto oslovuje deti a mládež do 15 rokov, aby sa počas prázdnin zapojili do výtvarnej súťaže:

Čítať ďalej…