Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská knižnica Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Vítame Vás na stránke Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto

...a Vianoce môžu začaťVytlačiť
 

stromcek (3).JPGKnižnica v Kysuckom Novom Meste aj tento rok pripravila bohatý program pre svojich čitateľov. Pre tých najmenších návštevníkov knižnice knihovníčky vyrobili adventný kalendár. Každý deň čaká na jedného detského čitateľa milé prekvapenie, ktoré nájde v ručne vyrobenom adventnom kalendári.
Celá budova knižnice je ozvláštnená netradičnou vianočnou výzdobou. Pred oddelením pre dospelých čitateľov už od 1. decembra bude k videniu stromček postavený z kníh. Na jeho prípravu si knihovníčky už tradične vyhradia časť pracovnej doby, veď postaviť niekoľkoposchodový správne vyvážený stromček z kníh je veľmi zodpovedné.
Pre všetkých čitateľov sú pripravené v oboch oddeleniach vianočné výstavky kníh, samozrejme, s vianočnou tematikou. V oddelení pre deti je výstavka kníh ozvláštnená snehuliakom postaveným opäť z kníh.
Na svoje si prídu pred Vianocami i návštevníci knižnice s výtvarným cítením. V predvianočnom období budú prebiehať súčasne 2 výtvarné výstavy. Jednou z nich je Cyklus výstav neprofesionálnyáh výtvarníkov. V decembri vystavuje Martin Rovňanek. Druhou nemenej originálnou bude výstava detských prác materských škôl na zimnú tematiku.
Pre fanúšikov ručne vyrobených darčekov sú v knižnici pripravené tvorivé dielne. Každý, kto sa ich zúčastní, si domov odnesie ručne vyrobený maľovaný sklenený svietnik alebo pohľadnicu, ktorú môže poslať najbližším.
Naprázdno neobídu ani tí, ktorí budú mať záujem o stretnutie so spisovateľkou. Tesne pred Vianocami sa so žiakmi 2 základných škôl stretne Natália Milanová, autorka novinky na knižnom trhu: Dejiny statočného národa slovenského.
A spolu so školoupovinnými čitateľmi zažijeme krst. Krstiť sa bude nový maskot knižnice. Magnus je už niekoľko mesiacov oficiálnym maskotom a v decembri nastal vhodný čas na jeho oficiálne uvedenie do života. Súčasťou bude kompletná narodeninová oslava. Zúčastnia sa ho najlepší hráči klubu, ktorý vznikol súčasne s touto rozprávkovou postavičkou. Takže chýbať nebude torta, detské šampanské, balóniky, teda všetko, čo k takejto oslave prináleži.
Nezabudli sme ani na Mikuláša. Mikulášska nádielka čaká na každého detského čitateľa, ktorý si v tento deň príde požičať knihy do oddelenia pre deti. Knihovníčky kysuckonovomestskej knižnice si nasadia mikulášske čiapky a aspoň malou sladkosťou sa budú snažiť odmeniť čítajachtivé deti.


 
 
Filter
Dátum (RRRR-MM-DD)
Dátum (RRRR-MM-DD)

Podujatia knižnice

 • Podujatia knižniceVýpredaj vyradených kníh

  21.10.2019 16.11.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Výpredaj vyradených kníh z fondov mestskej knižnice. Ceny už od 0,10 € ... knihy.jpg
 • Podujatia knižniceStrašidelné čítanie

  29.10.2019 18:00
  Mestská knižnica KNM Hrôzostrašné príbehy, krvavé občerstvenie a strašné súťaže. Vsup len so vstupenkou, ktorú získate zdarma v knižnici, obm ... halloween.jpg
 • Podujatia knižnice100. výročie narodenia Márie Ďuríčkovej

  14.10.2019 25.10.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Pri príležitosti 100. výročia narodenia významnej spisovateľky Márie Ďuríčkovej knižnica pripravila podujatia pre všetky ... maria_durickova.jpg

Súťaže

 • SúťažeČítame o sto 6

  2.9.2019 29.5.2020 celý deň
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Súťaž tried všetkých základných škôl. Každý žiak získa bod za návštevu knižnice, účasť v súťaži alebo za návštevu s celo ... citame o sto 6.jpg
 • SúťažeVesmír očami detí

  21.10.2019 22.11.2019 09,00 - 18,00
  Mestská knižnica KNM Výstava najlepších prác celoslovenskej súťaže Vesmír očami detí. ... vesmir_ocami_deti (1).jpg

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka