Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská knižnica Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Vítame Vás na stránke Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto

Ako siedmaci k pokladu prišliVytlačiť
 

citame o sto 6 (90).JPGJe za nami 4. ročník knižničnej súťaže Čítajme o sto šesť, ktorá stmelila ďalší kolektív žiakov základnej školy v Kysuckom Novom Meste. Tentokrát išlo o triedu 7.C zo ZŠ Nábrežná v počte 21 žiakov, teda 11 dievčat a 10 chlapcov. Vyhrali knižničnú súťaž, cieľom ktorej bolo zbieranie pečiatok za návštevu knižnice. Pečiatky prideľovali knihovníčky na nástenku v oddelení literatúry pre deti a mládež. Pečiatky prideľujú potom, čo si žiak požičia knihu, počas celého školského roka. Dostávajú sa aj za spoločnú návštevu s celou triedou na podujatí organizovanom knižnicou. A siedmaci si nenechali ujsť ani túto možnosť.
A tak sa deti dostavili tesne pred koncom školského roka so svojou triednou učiteľkou p. Vlčákovou do svojej knižnice v Kysuckom Novom Meste. Tety knihovníčky si pre nich pripravili podujatie, ktoré začalo v zasadačke. Pre žiakov boli pripravené tvorivé dielne. Výsledkom bolo vlastnoručne pomaľované tričko s názvom svojho tímu, ktoré si obliekli oba tímy, ten chlapčenský i ten dievčensky tesne pred ďalšou časťou podujatia.
Tá sa odohrala v uliciach nášho mesta a priľahlých kultúrnych pamiatkach. Pri každej sa skupinka žiakov zastavila, vypočula si otázku súvisiacu s historickou pamiatkou a pokúsili sa ju zodpovedať najskôr bez pomoci  alebo za pomoci knihy o Kysuckom Novom Meste. Až po správnom zodpovedaní otázky sa tím mohol presunúť k ďalšej zastávke. Do záhrady za knižnicu po nazbieraní všetkých indícií dobehol chlapčenský tím ako prvý.
Po krátkom občerstvení mohla byť odštartovaná ďalšia časť pod názvom knižničná olympiáda s tromi disciplínami: skok cez knihy, chôdza s knihou na hlave a chôdza s knihou medzi nohami. Najšikovnejší členovia tímov si tak vysúťažili vkusné odmeny a prebojovali sa k poslednej časti.
Záverečnou  bola knižná šifra s tajničkou. V tajničke knižnej šifry sa ukrývalo miesto zakopaného čokoládového pokladu. Najšikovnejšia dvojica odhalila poklad a ponúkla ním všetkých prítomných.
A medzi ich triednou učiteľkou a tetami knihovníčkami zostane tajomstvo, že okrem čokoládového pokladu, nazbierali žiaci ZŠ Nábrežná aj poklad vedomostný z prečítaných kníh zapožičaných v knižnici v Kysuckom Novom Meste.

J. Hrubá


 
 
Filter
Dátum (RRRR-MM-DD)
Dátum (RRRR-MM-DD)

Podujatia knižnice

 • Podujatia knižniceVýpredaj vyradených kníh

  21.10.2019 16.11.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Výpredaj vyradených kníh z fondov mestskej knižnice. Ceny už od 0,10 € ... knihy.jpg
 • Podujatia knižniceStrašidelné čítanie

  29.10.2019 18:00
  Mestská knižnica KNM Hrôzostrašné príbehy, krvavé občerstvenie a strašné súťaže. Vsup len so vstupenkou, ktorú získate zdarma v knižnici, obm ... halloween.jpg
 • Podujatia knižnice100. výročie narodenia Márie Ďuríčkovej

  14.10.2019 25.10.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Pri príležitosti 100. výročia narodenia významnej spisovateľky Márie Ďuríčkovej knižnica pripravila podujatia pre všetky ... maria_durickova.jpg

Súťaže

 • SúťažeČítame o sto 6

  2.9.2019 29.5.2020 celý deň
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Súťaž tried všetkých základných škôl. Každý žiak získa bod za návštevu knižnice, účasť v súťaži alebo za návštevu s celo ... citame o sto 6.jpg
 • SúťažeVesmír očami detí

  21.10.2019 22.11.2019 09,00 - 18,00
  Mestská knižnica KNM Výstava najlepších prác celoslovenskej súťaže Vesmír očami detí. ... vesmir_ocami_deti (1).jpg

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka