Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská knižnica Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Bibliobox a knižná búdka

Bibliobox

Bibliobox KNM.jpgBibliobox je zariadenie, ktoré umožňuje vrátenie kníh 24 hodín denne, teda aj v čase kedy je knižnica zatvorená. Cieľom nášho projektu Bibliobox bolo poskytnúť používateľom službu, ktorá spolu s online katalógom sprístupní knižnicu na 24 hodín denne. Keďže niektorí používatelia sú vyťažení, alebo pracujú či študujú mimo nášho mesta, a tak sa nemôžu dostať do knižnice počas jej výpožičného času, rozhodli sme sa poskytnúť im možnosť vrátenia kníh vtedy, keď im to vyhovuje. Bibliobox môžu využiť aj mamičky s malými deťmi, handikepovaní občania a pod. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR v roku 2013.
Zásady využívania biblioboxu

  • Bibliobox  slúži na vrátenie kníh 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
  • Knižničné jednotky budú odpísané z konta používateľa v najbližší pracovný deň. Používateľ je povinný si skontrolovať odpísanie kníh na svojom konte a zistené nezrovnalosti ihneď reklamovať e-mailom, telefonicky alebo osobne.
  • Pokiaľ má používateľ vygenerované sankčné poplatky (upomienky), je povinný ich uhradiť pri najbližšej návšteve knižnice. 
  • Nevrátené výpožičky sa používateľovi automaticky predlžujú.
  • V prípade rezervácie nevrátenej výpožičky je používateľ o tejto skutočnosti informovaný.
  • Prostredníctvom biblioboxu nie je možné vrátiť dokumenty z iných knižníc.
  • Dokumenty treba vkladať do biblioboxu tak, aby sa nepoškodili.
  • Knižnica nezodpovedá za nezrovnalosti pri knihách vrátených prostredníctvom biblioboxu.

 

Knižná búdka

knizna_budka.jpgStaré knihy majú rôzne osudy – končia v zbere papiera, na knižných burzách. Alebo končia v knižnej búdke, kde si ich môžete požičať. Novú šancu na život tak dostávajú staršie knihy. Platí tu len jediná zásada: požičaj, vráť alebo vymeň. S myšlienkou knižných búdok prišli dve Ružinovčanky, ktoré na svoj projekt Ďakujem, sused získali od Nadácie Orange finančný príspevok. 
Ak ste prechádzali po Belanského ulici, možno ste si všimli nainštalovanú knižnú búdku. Na čo slúži? Zoberte si knihu z búdky, sadnite si na lavičku a dochuti čítajte. Ak sa vám kniha zapáči, vezmite si ju domov a dočítajte, neskôr ju vráťte alebo prineste inú. Veď aj na bočnej strane je uvedené: Požičaj, Vymeň, Vráť. 
Radi by sme touto formou priblížili čítanie aj tým, ktorí knižnicu stále obchádzajú a neodhalili ešte všetky jej výhody, služby a literárne lahôdky.

Upozorňujeme, že knižná búdka NESLÚŽI  na vrátenie kníh z nášho fondu!


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka