Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mestská knižnica Kysucké Nové MestoHľadať
 
 

Vítame Vás na stránke Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto

Prvý polčas prečítaného letaVytlačiť
 

precitane_leto_vcely (8).JPGO vode sa toho veľa dozvedeli prázdninujúce deti, ktoré prišli v 1. prázdninovú stredu do záhrady za knižnicou. Knihovníčky z KNM si pre ne pripravili vodné aktivity v rámci celoslovenskej akcie pod názvom Prečítané leto. Prečítané leto obsahuje deväť letných tém na celé prázdniny, na každý týždeň jednu. Každý týždeň má knižnica pripravené podľa novej letnej témy aj zopár tipov na čítanie. Knižné tipy sú pripravené pre všetkých čitateľov na výstavke v oddelení pre deti a mládež. A každú stredu za priaznivého počasia v záhrade pri knižnici prebiehajú rôzne čitateľské a nečitateľské aktivity, ktoré s aktuálnou témou súvisia. Aktivity začínajú vždy o 10.00 hod. 
A keďže témou číslo jeden v prvý prázdninový týždeň bola voda, o význame vody sa nielen čítalo. S vodou prišli deti aj do osobného kontaktu. Zaregistrovať do vodného dvojboja sa mohol každý, kto odčítal krátky úryvok z knihy O vode. Na rad prišlo súťaženie v hode vodného balónika na špeciálny terč. Cieľom bolo trafiť usmiateho smajlíka. Dvojboj pokračoval triafaním vodného prúdu z vodnej pištole do usmiateho smajlíka. Každý správne trafený cieľ znamenal bod pre hráča. V závere dvojboja boli body spočítané a všetci čitatelia získali pekné odmeny.
A tým prečítané leto neskončilo. Témou ďalšieho týždňa bola čokoláda. V knižnici v KNM boli pripravené knižné tipy na čokoládovú tému. Na deti čakal znovu chutný limonádový nápoj a čítanie z kníh o čokoláde. Čítanie bolo spojené s degustáciou najznámejších čokoládových tyčiniek. A nezabudlo sa ani na rozvíjanie detskej tvorivosti. Tentokrát bolo úlohou vytvoriť obal a navrhnúť ingrediencie na vlastnú tyčinku.
Tretia prázdninová streda bola venovaná bábätkám. Vzhľadom na slnečné počasie prišli deti do záhrady, kde si spoločne prečítali úryvok z knihy Zuzanka a malý hosť. Nasledovala súťažná úloha, ktorá potrápila ich pamäť. Na tabuli bolo nakreslených niekoľko obrázkov, ktoré súviseli s bábätkami. Súťažiaci dostali pár sekúnd, aby si obrázky dôkladne pozreli. Po zotretí tabule mali deti za úlohu napísať, čo si z toho zapamätali. Aby toho nebolo málo, deti dostali za úlohu dopísať podľa obrázkov vlastný komiks o šmolkovskom bábätku. Najúspešnejší hráči boli odmenení milou odmenou.
Aj počas prázdnin treba myslieť na bezpečnosť na ceste. Práve preto bola ďalšia streda venovaná dopravným prostriedkom. Okrem čítania kníh na túto tému dostali deti príležitosť zahrať sa na autíčka. Hráči si vyžrebovali nálepku s logom auta. Do súťaže sa tak zapojili Audi, Trabant i Rolls Royce. Úlohou hráčov bolo prejsť cestu v čo najkratšom čase, pričom museli dávať pozor na svetlá na semafore a rôzne prekážky. Autíčka, ktoré prešli trasu v najrýchlejšom čase, boli odmenené darčekom.
V piatom týždni prišli na rad včielky. Tieto malé nenápadné tvory majú veľký význam pre našu prírodu, a tým pádom aj pre nás. Keďže v knižnici máme knihu so sladkým názvom Medové príbehy, práve jeden z nich sme si prečítali. Deti sa potom zahrali na včielky. Za úlohu mali pozbierať peľ z kvietkov, ktoré tety knihovníčky polepili v detskom oddelení mestskej knižnice. Odmenu si prevzala včielka Vivienne v kategórii školáci a včielka Olívia bola najúspešnejšia medzi predškolákmi.

viac o plánovaných aktivitách tu:


 
 
Filter
Dátum (RRRR-MM-DD)
Dátum (RRRR-MM-DD)

Podujatia knižnice

 • Podujatia knižniceVýpredaj vyradených kníh

  21.10.2019 16.11.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Výpredaj vyradených kníh z fondov mestskej knižnice. Ceny už od 0,10 € ... knihy.jpg
 • Podujatia knižnice100. výročie narodenia Márie Ďuríčkovej

  14.10.2019 25.10.2019 9:00 - 18:00
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Pri príležitosti 100. výročia narodenia významnej spisovateľky Márie Ďuríčkovej knižnica pripravila podujatia pre všetky ... maria_durickova.jpg

Súťaže

 • SúťažeČítame o sto 6

  2.9.2019 29.5.2020 celý deň
  Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto Súťaž tried všetkých základných škôl. Každý žiak získa bod za návštevu knižnice, účasť v súťaži alebo za návštevu s celo ... citame o sto 6.jpg
 • SúťažeVesmír očami detí

  21.10.2019 22.11.2019 09,00 - 18,00
  Mestská knižnica KNM Výstava najlepších prác celoslovenskej súťaže Vesmír očami detí. ... vesmir_ocami_deti (1).jpg

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka